Подолання бідності
Участь в проєкті «Сімейні молочні ферми» дозволяє жителям сіл розпочати власний ефективний бізнес, щоб забезпечити високий рівень життя для себе і своїх родин. Збільшення об'ємів виробництва молока позитивно вплине на експортний потенціал молочної галузі, а особливо на експорт сухого молока в країни з низьким рівнем доходу.
Розвиток сільського господарства, подолання голоду
Молоко входить до категорії основних харчових продуктів населення. Наш проєкт сприяє збільшенню об’ємів виробництва молока і молокопродуктів, а також позитивно впливає на розвиток сільського господарства України. Головним інструментом для досягнення цілей проєкту є сімейні молочні ферми, де планується до кінця 2026 року утримувати до 150 000 корів, які даватимуть близько 975 тисяч тонн молока на рік.
Гендерна рівність
У компанії створені рівні умови для досягнення кар’єрного зростання, як для чоловіків, так і для жінок. Пошук персоналу, кадрове адміністрування здійснюється відповідно до законодавства України та внутрішніх правил, де відсутні обмеження за гендерною ознакою. Правила участі в проєкті однакові для чоловіків та жінок. Істотною умовою участі в проєкті є наявність повної сім’ї, яка відповідає наступним критеріям: згуртована та дружня, взаємоповага, гендерна рівність, існують сімейні традиції, чесність та порядність, любов до тварин.
Гідна праця та економічне зростання
За даними уряду за кордоном працює 3,2 млн. українців. Участь в проєкті дає можливість жителям сіл розпочати і вести ефективний бізнес. Сімейна молочна ферма відкриває шляхи для розвитку власної діяльності і розширення шляхів заробітку. Крім безпосередньої здачі молока, фермери можуть створити крафтову сироварню або виробляти інші молокопродукти (масло, сметану, йогурти і т.д.), тим самим збільшуючи власний прибуток.
Скорочення нерівності доходів
Участь в проєкті дає можливість жителям сіл започаткувати ефективний бізнес і отримувати достатній дохід, що позитивно впливає на скорочення нерівності доходів між сільським і міським населенням.
Партнерство заради сталого розвитку
Партнерами проєкту є уряди Канади, Швеції та України, програма ООН, Українська кооперативна федерація, обласні державні адміністрації, які допомагають досягти поставлених завдань: відкрити 5 000 сімейних молочних ферм, які створять нові робочі місця і зможуть забезпечити виробництво 10% молока в Україні.
Сталий розвиток міст і громад
Проєкт сприяє створенню сприятливих умов для ведення бізнесу і проживання для жителів сільських регіонів, що знизить відтік населення із сіл в міста і за кордон. Для ОТГ, проєкт - це дієвий майданчик для реалізації своїх планів розвитку сіл і використання грантових програм.
Мир, справедливість та сильні інститути
Догляд за тваринами, що поклало початок фермерству, - одна із найдавніших і наймирніших професій у світі. І саме молочне фермерство взято за основу в проєкті “Сімейні молочні ферми”. Крім цього дія проєкту направлена на підтримку інституту сім’ї. Українські родини не руйнуються через постійне перебування чоловіків/жінок на заробітках за кордоном, а навпаки, спільна праця на фермі задля досягнення спільної мети зміцнює сім’ї.
Міцне здоров’я
В Україні рівень споживання молока населенням складає близько 206 кг на людину, при нормі встановленої ВОЗ – 380 кг. А недостатнє споживання молока – це зростання хронічних захворювань, які виникають внаслідок дефіциту кальцію, вітаміну D та білку. Діяльність проєкту направлена на збільшення виробництва молока, що дасть можливість підняти рівень его споживання серед населення и таким чином знизити число захворювань опорно-рухової та серцево-судинної системи. В перспективі сімейні молочні ферми вироблятимуть більше 10% всього молока в державі.
Якісна освіта
Фермери, які виявили бажання взяти участь в проєкті та пройшли відбір проходять обов’язкове навчання у експертів компанії та забезпечуються навчальними посібниками «Практичний посібник сімейного молочного фермера». Крім того на базі ПСП “Україна”, відкрито освітній центр з розвитку кваліфікації фермерів, де постійно проводяться онлайн та оффлайн навчання. Працівники компанії мають можливість постійно удосконалювати свої навички через безкоштовні корпоративні навчальні програми та курси.
Чиста вода та належні санітарні умови
Пріоритетним напрямом розвитку проєкту є раціональне використання водних ресурсів з цією метою ми активно використовуємо сучасні технології, які здатні знизити рівень використання води на фермах та забезпечити корів питною водою в достатній кількості. Адже споживання води на добу однією коровою складає близько 100 літрів і прямо впливає на якість молока. Крім цього, кожна сімейна молочна ферма обладнується септіком, в той час як прості селянські господарства не виконують подібні санітарні вимоги.
Промисловість, інновації та інфраструктура
Концепція проєкту передбачає формування регіональних молочних кластерів, в середині яких навколо сімейних молочних ферм створюється якісна інфраструктура, яка забезпечує фермерів усім необхідним для виробництва та переробки молока: молочний хаб, ветеринарний центр, кормоцентр, навчальний центр, послуга дорадництва, лабораторія якості молока, нетельне господарство, крафтові сироварні. Завдяки новітньому підходу в організації молочного бізнесу окупність сімейної молочної ферми складає 3-4 роки. Створення кластеру в межах однієї чи двох суміжних ОТГ сприяє розвитку місцевої економіки й відродженню громади. В частині інновацій - здійснюється розробка першого українського мобільного додатку по комплесному управлінню сімейною молочною фермою.
Відповідальне споживання та виробництво
Учасники проєкту отримують можливість використовувати в господарстві сучасну техніку та технології, які дають можливість знизити витрати на виробництво і покращити якість молока, підвищуючи його вартість.